Tanulmánykötet

Tanulmánykötet Mészáros Károly tiszteletére

Általános információk

A Soproni Egyetem Erdőmérnöki Kar Erdővagyon-gazdálkodási és Vidékfejlesztési Intézet, az MTA VEAB Mező- és Erdőgazdálkodási Munkabizottság és a Mészáros Károly Erdészeti Felsőoktatási Emlékalapítvány prof. dr. Mészáros Károly tiszteletére adja közre a hazánkban és a határainkon túl is ismert és elismert egyetemi oktató és kutató által ápolt diszciplínák területén készült tanulmányokat

A kiadvány az agrárgazdaság, a fagazdaság, az erdő- és vadgazdálkodás, erdőrendezés, erdészeti politika, erdészeti jog, erdővagyon-gazdálkodás, erdészeti ökonómia, erdőérték-számítás, erdészeti számvitel és finanszírozás, erdő- és fahasznosítás, erdészeti kereskedelem és marketing, erdőpedagógia, környezeti nevelés, vidékfejlesztés diszciplínák területéről közöl eredeti tanulmányokat.

Évente egy szám jelenik meg nyomtatott és elektronikus formában.

A tanulmánykötet sorozat 2015. évi kiadását megelőzte a Mészáros Károly halálát követően évente megrendezett emlékülés alkalmából készített kiadvány.

A tanulmánykötet a Mészáros Károly Erdészeti Felsőoktatási Emlékalapítvány gondozásában és finanszírozásával készül.

Kiadó: Soproni Egyetem Kiadó 9400 Sopron, Bajcsy-Zs. u. 4.